الکترود میکا

لیست قیمت الکترود میکا

قیمت الکترود میکا 2.5   قیمت تا 500 کیلو    هر کیلو 390.000 ریال

قیمت الکترود میکا 2.5   قیمت  1 تن          هر کیلو 380.000 ریال

قیمت الکترود میکا 2.5   قیمت  3 تن          هر کیلو 370.000 ریال

الکترود جوشکاری میکا ساخت یکی از شرکت های تولیدی سیم جوش در ایران به نام شرکت الکترود نورین میکا می باشد. این شرکت انواع الکترود جوشکاری تولید می کند. یکی از جمله پرمصرف ترین این الکترودها، سیم جوش میکا E6013  است که بیشتر برای جوشکاری اسکلت ساختمان استفاده می شود. با ما همراه باشید تا در این قسمت، توضیحات بیشتری در رابطه با این الکترود بدهیم.

 

انواع الکترود (سیم جوش)

الکترود جوشکاری یا همان سیم جوش انواع مختلفی دارد. الکترودها براساس کاربردشان از جمله خواص فلز پایه، وضعیت درز، نوع درز اتصال، مقدار جوش مورد نیاز، نوع جریان جوشکاری، دقت مونتاژ و بعضا ضوابط آئین نامه ای تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این نوع الکترودها، دارای قیمت های متفاوتی هستند. به عنوان مثال قیمت سیم جوش میکا E6013 با قیمت سیم جوش میکا E6018 با یک سایز و اندازه متفاوت است. علت اصلی آن هم بخاطر نوع استفاده وکاربرد هر نوع سیم جوش است.

 

الکترود جوشکاری E6013 چیست؟

الکترود جوشکاری E6013 یکی از انواع الکترود جوشکاری است. مشخصات الکترود براساس تعدادی عدد و یک حرف متمایز می شود که یک سری اطلاعات در رابطه با الکترود را می دهد. لازم به ذکر است این شماره گذاری بر روی الکترودها بر اساس انجمن جوش آمریکا (American Welding Society) AWS رواج یافته است. روش نام گذاری بدین صورت است که حرف E از اول حرف کلمه الکترود به انگلیسی (Electrode) گرفته شده است و برای جوشکاری قوس الکتریکی استفاده می شود. دو عدد بعد از حرف E (بعضا سه عدد هم می تواند باشد که در این صوت تعداد اعداد بعد از حرف E پنج عدد می شود) که در اینجا یعنی عدد 60  بیانگر حداقل مقاومت کششی قطر الکترود برحسب کیلو پوند بر اینچ مربع می باشد که معادل 420 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است. این عدد برای محاسبات جوش در سازه ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. عدد بعد از 60 ، وضعیت جوشکاری را مشخص می کند که در اینجا یعنی عدد 1، شامل تمام وضعیت های جوشکاری می شود که بسیار مناسب برای جوشکاری ساختمان، با توجه به حالت های مختلف جوشکاری است. تمام وضعیت های جوشکاری یعنی حالت های تخت، افقی، سربالا و سقفی می باشد. عدد بعدی یا آخرین عدد، نشان دهنده نوع جریان و پوشش الکتروداست. در اینجا عدد 3، یعنی نوع جریان یکسو با قطبیت مستقیم و معکوس یا جریان متناوب و پوشش آن از نوع روتیلی می باشد.

 

آدرس کارخانه تولیدی الکترود جوشکاری میکا

همانطور که گفته شد الکترود E6013 میکا یکی از محصولات شرکت الکترود نورین میکا می باشد. کارخانه تولیدی الکترود میکا در شهر ابهر از توابع استان زنجان، کیلومتر 10 جاده ترانزیت، شهرک صنعتی نورین، جنب سیم و کابل ابهر قرار دارد.

 

مصارف الکترود E6013

مصارف سیم جوش میکا  E6013 بسیار متنوع می باشد. بر اساس توضیحات شرکت تولیدی میکا، این نوع الکترود مناسب برای جوشکاری فولادهای ساختمانی، کشتی سازی، دیگ بخار، مخازن و ورق های نازک، صنایع ماشین سازی و سازه های فلزی و ساخت سوله می باشد.

 

نگهداری الکترود

الکترودها را باید در جای خشک  و بدور از رطوبت نگهداری کرد. در صورت رسیدن رطوبت به الکترود باعث مشکلات جدی در جوشکاری شده و کیفیت جوش را به شدت پائین می آورد. این مهم در زمان جوشکاری هم بعضا اتفاق می افتد که الکترودها بر روی زمین مرطوب گذاشته شده و کیفیت خود را از دست می دهند. برای انبار کردن الکترودها حتی الامکان باید بر روی پالت های چوبی قرارداده و از زمین فاصله داشته باشند تا رطوبت زمین را جذب نکنند.

 

نکات مهم در خرید سیم جوش

مهم ترین نکته در خرید سیم جوش سالم بودن الکترود است. یعنی از کیفیت مرغوب و نگهداری آن مطمئن باشید.همچنین تاریخ تولید الکترود نیز بر روی کارتن های سیم جوش نوشته شده است.

 

بسته بندی الکترود

الکترود ها معمولا در کارتن های 20 کیلویی بسته بندی می شوند. به عنوان مثال سیم جوش میکا E6013 در کارتن های 20 کیلویی بسته بندی شده اند. برای سایز الکترود با قطر 2/3 و 4، در داخل کارتن 20 کیلوئی، 4 بسته پنج کیلوگرمی قراردارد. برای سایز الکترود با قطر 2.5 در داخل کارتن، هشت بسته 2.5 کیلوگرمی قراردارد. بر روی روی هر کارتن و بسته های کوچکتر، نوع الکترود و نام سازنده آن و دیگر مشخصات قید شده است.

 

سایز بندی الکترود E6013

در حال حاضر سیم جوش میکا E6013  در 4 شماره یا سایز تولید می شود. منظور از شماره الکترود همان قطر الکترود است که به میلیمتر بیان می شود. سایزهای الکترود میکا  E6013 شامل 2.5، 3.2، 4 و 5 است. الکترود 2.5،  دارای طول30 سانتیمتر، الکترود 3.2 و 4، دارای طول 35 سانتیمتر و الکترود 5، دارای طول 45 سانتیمتر است. در بازار به الکترود شماره 3.2،  برای راحتی کار الکترود 3 می گویند.

 

جهت دسترسی به حساب کاربری خود وارد شوید